ADMINISTRATIVE STAFF

ICAR-NRRI, Cuttack

Sl.No. Name Designation
1 Sri Sunil Kumar Das Senior Finance & Accounts Officer
2 Sri N.K. Swain Assistant Administrative Officer
3 Sri S.K. Jena Assistant Administrative Officer
4 Sri Rabindra Kumar Behera Assistant Administrative Officer
5 Sri Santosh Kumar Behera Assistant Administrative Officer
6 Sri Satyabrata Nayak Assistant Administrative Officer
7 Sri Subodh Kumar Sahu Assistant Administrative Officer
8 Sri Narayan Mahavoi Private Secretary
9 Smt. Belarani Mahana Personal Assistant
10 Sri Daniel Khuntia Personal Assistant
11 Smt. Nirmala Jena Personal Assistant
12 Sri Manas Ballav Swain Personal Assistant
13 Smt. Snehaprava Sahoo Personal Assistant
14 Miss Sabita Sahoo Personal Assistant
15 Sri Manoranjan Swain Personal Assistant
16 Sri K.K.Sarangi Assistant
17 Sri Ramesh Ch. Das Assistant
18 Smt. Rosalia Kido Assistant
19 Sri N.P.Behura Assistant
20 Sri Sanjaya Kr. Sahoo Assistant
21 Sri Munael Mohanty Assistant
22 Sri Saroj Kumar Nayak Assistant
23 Sri Dillip Kumar Parida Assistant
24 Sri S.K. Satapathy Assistant
25 Sri Manoj Kumar Sethi Assistant
26 Sri K.C. Behera Assistant
27 Sri P.C. Das Assistant
28 Sri A.K. Pradhan Assistant
29 Sri R.C. Pradhan Assistant
30 Sri Vishal Kumar Assistant
31 Smt. Gourimani Dei Assistant
32 Sri Rajdip Dutta Assistant
33 Sri Samir Kumar Lenka Upper Division Clerk
34 Sri Sanjeeb Kr. Sahoo Upper Division Clerk
35 Smt. Manasi Das Upper Division Clerk
36 Sri Soumit Sur Stenographer Grade. III
37 Sri Lalit Trivedi Stenographer Grade. III
38 Sri Ramesh Ch. Nayak Upper Division Clerk
39 Sri Sunil Pradhan Upper Division Clerk
40 Smt. Ambika Sethi Upper Division Clerk
41 Sri Ranjan Sahoo Upper Division Clerk
42 Sri Amit Kumar Sinha Lower Division Clerk
43 Sri B.K. Gochhayat Lower Division Clerk
44 Sri Harihar Marandi Lower Division Clerk
45 Sri Santosh Kr. Bhoi Lower Division Clerk
46 Sri Dhaneswar Muduli Lower Division Clerk
47 Sri Rahul Kumar Singh Lower Division Clerk
48 Sri Rabinder Pal Singh Sabarwal Lower Division Clerk
49 Sri Santosh Kumar Patra Lower Division Clerk
50 Sri Susanta Kumar Das Lower Division Clerk

Others (Canteen Staff)

Sl.No. Name Designation
1 Sri Arabinda Jena Manager Gr.II
2 Sri Meru Sahu Bearer
3 Sri Markanda Nayak Bearer
4 Sri Madhaba Pradhan Bearer
5 Sri Nityananda Naik Wash Boy

CRURRS, Hazaribag (Jharkhand)

Sl.No. Name Designation
1 Sri C. P. Murmu Assistant Administrative Officer
2 Sri R. Paswan Personal Assistant
3 Sri Sanjeev Kumar Assistant
4 Sri C. R. Dangi Upper Division Clerk
5 Sri Arbinda Kumar Das Lower Division Clerk
6 Sri Satish Krumar Pandey Lower Division Clerk

RRLRRS, Gerua (Assam)

Sl.No. Name Designation
1 Sri D. K. Mohanty Assistant Administrative Officer
2 Smt. Jali Das Upper Division Clerk

K.V.K., Santhpur, Cuttack

Sl.No. Name Designation
1 Sri Bibhuti Bhusan Polai Stenographer Gr.III